Hakkımda

fotograf“Dedemden kalma; benim için çok değerli. Onun için herkese emanet edemiyorum” dedi müşterim. “Bu firma da bana dedemden kalma, buraya emanet edebilirsiniz” dedim.

İşimiz mağazacılık, konumuz saat ve kalem olunca müşterilerimizle bire bir tanışıyoruz çoğu zaman. “Alışveriş bahane, ben sohbet etmeye, yenilikleri görmeye fikir almaya geldim” diyor hatta bazıları. Dolayısı ile yüz yüze görüşmeye alışmışız; bu nedenle kısaca kendimden de bahsedeyim istiyorum burada.

1955 İstanbul doğumlu, 1979 Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Finansman üzerine master derecem var. Yaz tatillerim ve çocukluğumun önemli bir kısmı Eminönü mağazamızda geçti diyebilirim. 1991 yılından beri üçüncü nesil olarak mekanik saatler ve kalemler ile ilgili mağazacılık yapıyorum.

Bugünün dünyasında pek de çağdaş olmayan, el emeği ürünler mekanik saatler ve yazmayı unutmayanlara kalem satıyoruz. İhtiyaç değil keyif satıyor; bunun da ancak keyif alarak yapılacağına inanıyoruz. Blog yazılarımda gayem saat ve kalem meraklılarını yönlendirmek değil, saati ve kalemi daha da sevdirmek, ortak merak konumuz hakkında fikir ve bilgi alışverişinde bulunmak, detaylı ve doğru görüş sahibi olmak ve bu konuların ustalarına ve duayenlerine ulaşmaktır. Dolayısı ile yorumlarınız benim için çok büyük önem taşıyor.

Ömer F. Aydın
omer@tevfikaydin.com

Bir cevap yazın