Hakkımda

fotograf“Dedemden kalma; benim için çok değerli. Onun için herkese emanet edemiyorum” dedi müşterim. “Bu firma da bana dedemden kalma, buraya emanet edebilirsiniz” dedim.

İşimiz mağazacılık, konumuz saat ve kalem olunca müşterilerimizle bire bir tanışıyoruz çoğu zaman. “Alışveriş bahane, ben sohbet etmeye, yenilikleri görmeye fikir almaya geldim” diyor hatta bazıları. Dolayısı ile yüz yüze görüşmeye alışmışız; bu nedenle kısaca kendimden de bahsedeyim istiyorum burada.

1955 İstanbul doğumlu, 1979 Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Finansman üzerine master derecem var. Yaz tatillerim ve çocukluğumun önemli bir kısmı Eminönü mağazamızda geçti diyebilirim. 1991 yılından beri üçüncü nesil olarak mekanik saatler ve kalemler ile ilgili mağazacılık yapıyorum.

Bugünün dünyasında pek de çağdaş olmayan, el emeği ürünler mekanik saatler ve yazmayı unutmayanlara kalem satıyoruz. İhtiyaç değil keyif satıyor; bunun da ancak keyif alarak yapılacağına inanıyoruz. Blog yazılarımda gayem saat ve kalem meraklılarını yönlendirmek değil, saati ve kalemi daha da sevdirmek, ortak merak konumuz hakkında fikir ve bilgi alışverişinde bulunmak, detaylı ve doğru görüş sahibi olmak ve bu konuların ustalarına ve duayenlerine ulaşmaktır. Dolayısı ile yorumlarınız benim için çok büyük önem taşıyor.

Ömer F. Aydın
omer@tevfikaydin.com

Hakkımda” için 6 yorum

 1. BU YAZIDA SİZE ÖMER AYDIN ADINDA ÇOK NAİF VE
  BENİM KANAATİMCE EMEKTAR BİR SAAT USTASINDAN
  BAHSEDECEĞİM. ÖMER BEY BİZZAT TANIŞIP SOHBET
  ETME FIRSATI BULDUĞUM 3.NESİL BİR SAAT USTASI.
  YILLARDAN BERİ DEDESİNİN KURDUĞU BU İŞİ DEVAM
  ETTİREN ÖMER BEY, KLASİK SAAT, MEKANİK SAAT VE
  KALEMLER İLE İLGİLİ MAĞAZICILIK YAPTIĞINI DİLE
  GETİRİYOR. 4.NESİL OLARAK DEVAM EDECEK OLAN
  KIZIYLA DA TANIŞMA FIRSATI BULDUK.
  ‘İŞİMİZ MAĞAZACILIK, KONUMUZ SAAT VE KALEM
  OLUNCA MÜŞTERİLERİMİZLE BİRE BİR TANIŞIYORUZ
  ÇOĞU ZAMAN.“ALIŞVERİŞ BAHANE, BEN SOHBET
  ETMEYE, YENİLİKLERİ GÖRMEYE FİKİR ALMAYA
  GELDİM’’ DİYOR HATTA BAZILARI.’ DİYOR ÖMER BEY.
  NİTEKİM ÖYLE DE OLDU MUHTEMELEN ÖNCESİNDE
  ARAMAM GEREKİRDİ DİYE DÜŞÜNSEM DE DALDIK MAĞAZAYA. ÇOK KİBAR Bİ ŞEKİLDE BİZİ
  BUYUR ETTİ KENDİSİ.TAMİRCİ OLAN DEDESİ 1889’DAN BERİ BU İŞİ YAPIYORMUŞ.TRABZON’DA
  BAŞLAYAN İŞ 1940’DA İSTANBUL’A TAŞINIYOR. VE BU ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR ÖMER BEY.
  SATTIKLARI ÜRÜNLERİN İHTİYAÇ ÜRÜNÜ DEĞİL KEYİF ÜRÜNÜ OLDUĞUNU VE BURADA ÜRÜNÜN
  HİKAYESİNİN BAŞLADIĞINI SÖYLÜYOR.
  KISA SÜRELİ SOHBETİMİZ SÜRESİNCE SOHBETİNDEN KEYİF ALDIĞIM BİR İNSAN. TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 2. Rahmetli babam merhum Tevfik Aydın Beyin müşterisi imiş. 1950’li yıllarda iki tane Zenith kol saati almış Tevfik Aydın Müessesesinden. Daha sonra İstanbul’dan taşınmış ama irtibatını koparmamış. 1979 yılında 18 yaş günüm için beni de aynı mağazaya götürüp bir Omega kol saati almıştı. Babam ile mağazadan içeri girdiğimiz anı hala hatırlıyorum. Yaklaşık 20 yıldır görmemiş olmalarına rağmen babamı kapıda görür görmez ismi ile hitap etmişlerdi. Hala sakladığım bu saat babamın hatırasını taşımanın yanı sıra bana saat sevgisi de aşıladı. Yaklaşık 30 yıldır mekanik saat koleksiyonu yapıyorum. Yıllardır bu hatıramı paylaşacak bir ortam arıyordum, bana bu fırsatı verdiğiniz için müteşekkirim.
  Saygılarımla

  1. Murad Bey,

   Çok teşekkürler. Sizin takdirinizi kazanmak ve hatıralarınızda yer almak ne kadar mutlu etti bizi.

   Saolun, varolun,
   Ömer F. Aydın

 3. Merhaba Ömer bey,
  Yazılarınızı büyük bir zevkle okudum. Sizden bir isteğim olacaktı. TİSSOT marka, Racing Touch model bir saatim var. Saati incelerseniz, bir analog, birde digital kısmı var. Saatimin, Analog kısmı maalesef çalışmıyor. Bu konuda, yetkli servis vs var ama, sizin gibi bilgili bir kişiden de, bu saatin tamiri konusunda tavsiye almak isterim.

  İlginiz için teşekkürler.
  Saygılarımla,

 4. yılardır mekanik saat tutkunuyum bu mühesseseden mekanik bir saat alamadım ama saat kurma kutusu aldım mağazaya gittiynizde insana güven veren bir ilgiyle karşılıyorlar ama kurmalı bir mekanik kol saati çok almak istiyorum saygılarımla tabiki sirkecideki mahzadan orası markanın duayen olduğu yer

Bir cevap yazın