DANIEL DEFOE

Okumaya merakı olmayıp edebiyatla fazla ilgisi olmayanlarda hemen çağrışım yapmayabilir. Ancak, İngiliz romancılığının atası Robinson Crusoe’nun yazarı, romanda gerçek kurgunun ve ilk macera romanlarının yaratıcısı denince herhalde hepiniz hatırlarsınız bu ünlü İngiliz gazeteci ve yazarı..

Montblanc 2014 Limitli Yazarlar Serisi’ni işte bu ünlü yazara, Daniel Defoe’ya adamış.

Kalem, Robinson Crusoe’nun ıssız adada yasadığı maceradan izler taşıyor. Gövdesinin renginden kalem ucuna, klipsinden gövdesindeki çizgi ve desenlere kadar bizlere romanı ve karakterlerini adeta yeniden yaşatıyor.

robinson crusoe 2

Kalemin gövdesindeki koyu kahve/siyah renginde, romandaki ahşap saldan esinlenilmiş. Klipsindeki tüyde ve kalem ucundaki portrede, Robinson’nun adadaki can dostu papağanı hatırlanmış ve resmedilmiş. Gövdesindeki halkalarda ise Robinson’nun elbisesine yama yaparken oluşan dikiş izleri bulunuyor.

Robinson crusoe 3

Yakında dolma kalem, tükenmez, roller ve set (sette: Dolma, tükenmez, roller ve kurşun kalemi var) olarak piyasaya çıkacak olan bu kalem, denizde uzun süre kalmış koyu kahve/siyah mermer desenli ahşabı hatırlatan reçine gövdesi, kapağın tepesindeki siyah ve beyaz reçineli Montblanc amblemi, 18 Karat Ruthenium kaplama ucu ile gerçekten muhteşem görünüyor ve sizi Robinson Crusoe’nun o ıssız adasına ve macera dolu yaşantısına yeniden götürüyor.

329 defa okundu

5,629 total views, 1 views today

DANIEL DEFOE” için bir yorum

Bir cevap yazın